Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Potrzebujesz shuttersów? Wejdź na skyshutters.pl.

Projektując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. Najczęściej wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się i można bez trudu je ułożyć pod przeróżnymi kątami, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wykonują je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzają się również na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale gros osób zapewne widziało je w telewizji czy w kinie, bowiem tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Dekoracyjne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez stosowania żyłek

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one też praktyczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i nie ma zwykle problemów, żeby zainstalować je na większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezwykle wytworny wygląd, zatem zwiększają wartość nieruchomości. Wypada również zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania łańcuszków, co właściciele psotliwych psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające żyłki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]