Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze zagościł już w świadomości zwykłego Polaka i rzadko bywa banalizowany. Obywatela Polski mają świadomość, iż czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma istotny wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek dopóki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od uznanych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest zagrożenie pojawienia się dużego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój szeregu schorzeń płuc narażeni są w szczególności rezydenci metropolii lub okolic w sąsiedztwie fabryk emitujących do atmosfery obfite ilości owych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie osłabić szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak m.in. Airdog, Blueair czy LIFAair, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, więc nie jest to w tym momencie coś nowego na naszym rynku. Co istotne, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nieraz posiadają one też inne przydatne funkcje.

Rodzaje i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w wielu rozmiarach, w związku z tym łatwo znajdziemy urządzenie odpowiednie do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt duże, toteż swobodnie daje się przenieść je pomiędzy pokojami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one też zarazki oraz grzyby, które mogą być źródłem szeregu chorób bądź reakcji uczuleniowych, jak również szkodliwy formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część oczyszczaczy ma też czujniki ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.