Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Chcesz kupić aparat do presoterapii? Sprawdź https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu ucisku.

Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację chłonki. Jest sporo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, zatem bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. nowotwór czy miażdżyca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]