Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Potrzebujesz toczków do jazdy konnej? Zobacz tu.

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]