Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Jeśli chcesz nabyć mopy, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2M7yPB2.

Mycie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię lub nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć posadzki. Prawie jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. Podczas sprzątanie większych powierzchni radzimy używać zestawu mopa z wiadrem.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]